Torcik orzechowo-czekoladowy

Jajka – Powinny być w temperaturze pokojowej, dlatego trzeba wcześniej wyjąć je z lodówki. Można też przyspieszyć ten proces i włożyć je do miski z ciepłą wodą na 10 – 15 minut, wymieniając wodę na ciepłą jakby ostygła.
Mielone orzechy laskowe – Polecam, jeżeli macie możliwość zmielić orzechy samodzielnie. Aby łatwiej i drobniej je zmielić (i aby nie powstała pasta) warto mielić orzechy z częścią mąki (odmierzonej do ciasta).
Ciasto jest mocno orzechowe, delikatne i wilgotne. Powinno trochę opaść, ale nie być w środku nieupieczone.
Do tego przepisu potrzebny jest dobry malakser, który utrze orzechy na pastę.
Masa kajmakowa powinna być w temperaturze pokojowej.
Czekolada – Gorzka, najlepiej między 60-80%
Pieczenie orzechów laskowych – Orzechy wysypać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia lub folią aluminiową. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 190 stopni C. Piec ok. 8-10 minut, sprawdzając czy orzechy zbytnio się nie przypiekają. Można je także delikatnie przemieszać drewnianą łyżką. Skórka orzechów powinna zrobić się ciemniejsza, pękać i odchodzić od orzechów.
– Upieczone orzechy wystudzić i obrać ze skórek: można wszystkie orzechy wysypać na ścierkę, zawinąć i potrzeć je np. o blat, następnie rozwinąć. Można też partiami, nad wystudzoną blachą z papierem na którym się piekły potrzeć orzechy w dłoniach. Skórki same odpadną, nie będziemy brudzić ścierki.
Przepis na tortownicę o średnicy 20 cm.
Ciasto przechowywać w lodówce, zabezpieczone folią spożywczą lub w pojemniku. Spożyć w ciągu 3-4 dni.
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowa kluczowe i naciśnij Enter.
Na jaka to jest wielkość blaszki?
Przepis na tortownicę o średnicy 20 cm.