Sernik dyniowy z Oreo

– Wszystkie składniki na masę serową, poza czekoladą można połączyć blenderem. Miksować niezbyt długo, aby masa się bardzo nie napowietrzyła. Dopiero potem wlać delikatnie czekoladę. Masa będzie delikatniejsza, bardziej kremowa.
– W trakcie pieczenia sernik trochę urośnie, opadnie po wystudzeniu. Sernik może pęknąć podczas pieczenia, ale to nic, na wierzchu jest bardzo dużo kremu, który to zakryje.
– Przed nakładaniem warstwy kremu, sernik trzeba schłodzić w lodówce min. 6 godzin, a najlepiej przez noc.
Masa serowa – Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej, dlatego jajka, ser i śmietankę należy wyjąć wcześniej z lodówki.
Ser biały – Można użyć twarogu półtłustego trzykrotnie zmielonego lub twarogu sernikowego, gotowego w wiaderku. Warto mieć swój sprawdzony ser, ja użyłam Ulubiony z Wielunia.
Dynia – W tym przepisie użyłam dyni piżmowej, ale nada się też hokkaido. Dobrze zrobić puree z dyni samodzielnie, wystarczy ją upiec i zmielić. Na 180 gram puree (tyle ile jest w przepisie) potrzeba ok. 300 gram surowej, obranej dyni. Trzeba pokroić ją w plastry grubości 2 cm i piec ok. 30 min, sprawdzając od czasu do czasu czy jest miękka i czy się nie przypiekła. Po lekkim ostudzeniu, zmielić dynię na puree z malakserze lub blenderem.
Krem – Śmietanka 36% i serek mascarpone muszą być dobrze schłodzone, najlepiej przez noc w lodówce.
Kremu nie należy ubijać zbyt długo, bo może się wtedy zwarzyć. Dobrze ubijać go na małych obrotach, gdy lekko zgęstnieje wrzucić na chwilę wyższe. Krem powinien zgęstnieć, zrobić się puszysty i zostawiać widoczne ślady po ubijaniu. Powinien być też lekko sztywny i zostawać na końcówkach miksera, nie spływając z nich. Gdy tylko osiągniemy taką konsystencję, kończymy ubijać.
Przepis na tortownicę 20 cm.
Sernik należy przechowywać w lodówce, spożyć do 2 dni od wyłożenia na niego warstwy kremu. Sernik bez kremu może poleżeć w lodówce do 3 dni. Dobrze przechowywać go w pojemniku aby nie przeszedł innymi zapachami, lub można pozostawić go w tortownicy i zabezpieczyć folią spożywczą.
Pyszny sernik z białą czekoladą i jabłkami Trzeba mu zarezerwować trochę czasu, ale opłaca się. Dzięki pieczeniu w kąpieli wodnej i użyciu serka mascarpone jest bardzo delikatny. Lekko podprażone jabłka wymieszane z sosem krówkowym pasują tu idealnie. No i cynamon! Musi być cynamon.
Rozpoczęła się jesień, a co za tym idzie sezon na dynie. Muffiny dyniowe z czekoladą są wspaniałym pomysłem na jej wykorzystanie. Mięciutkie i puszyste, można jeść jeszcze ciepłe. W tym przepisie wykorzystałam dynię Hokkaido, po upieczeniu i zblendowaniu na puree jest gęsta i mączna, idealna do muffinek. Z podanych składników wychodzi 10 muffinek średniej wielkości.
Jesienne i aromatyczne, bezglutenowe ciasteczka dyniowe z czekoladą. Są miękkie i puszyste, pachnące cynamonem. No i ten piękny pomarańczowy kolor, który poprawi humor nawet w najpochmurniejszy dzień.
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowa kluczowe i naciśnij Enter.