Piekarnik rozgrzać do 180 stopni C (góra-dół), formę wyłożyć papierem do pieczenia.
W misce wymieszać mąkę ryżową, orzechy mielone, kakao i proszek do pieczenia. Odłożyć.
Do większej miski włożyć banany i rozgnieść je widelcem na papkę. Dodać mleko i olej, dokładnie wymieszać.
Białka ubić na sztywną, gęstą pianę w osobnej misce i na chwilę odłożyć.
Do mokrych składników dodać suche i dokładnie wymieszać. Na końcu delikatnie wmieszać pianę z białek.
Ciasto wyłożyć do formy, wyrównać i na wierzchu położyć przekrojonego banana. Piec 45-55 minut, do suchego patyczka.